Jacek Gruchalski

Jacek Gruchalski

Interim Manager

Interim Manager, doradca, negocjator, członek SIM. Posiada ponad 22 lata doświadczenia na wysokich stanowiskach menedżerskich, które zdobywał pracując dla dużych międzynarodowych korporacji. Ma za sobą udział w start-upach firm na terenie Polski, ekspansji i udanych restrukturyzacjach, współpracował także z rodzimym biznesem jako doradca.

Jacek uczestniczył w opracowywaniu i wdrażaniu kompleksowych strategii funkcjonowania firm, jest ekspertem specjalizującym się w budowaniu i reorganizacji działów zakupu, definiowaniu strategii zakupów, zarządzaniu operacyjnym ze szczególnym uwzględnieniem analizy i optymalizacji procesów, zarządzania kategoriami, negocjacji i zarządzania dostawcami. Przygotowywał i wdrażał strategie rozwoju marek własnych, architektury produktów, importu oraz merchandisingu dla dużych firm.

Posiada unikalne połączenie kompetencji zakupowych, sprzedażowych i zarządczych co daje możliwość spojrzenia na problemy kompleksowo. Jest doświadczonym negocjatorem, prowadził negocjacje umów biznesowych w kraju i za granicą. Współpracował z międzynarodowymi zespołami w strukturach matrycowych.

Z wykształcenia Prawnik, fan jazdy na rowerze i modelarstwa kolejowego.

Negocjator, Interim Manager, Certyfikowany Mediator oraz Certyfikowany Doradca GROWING PAINS STRATEGY®