Jacek Gruchalski

Jacek Gruchalski

Członek Zarządu SIM, SIM Certyfikowany Interim Manager®

Interim Manager, doradca, negocjator, członek SIM. Posiada ponad 22 lata doświadczenia na wysokich stanowiskach menedżerskich, które zdobywał pracując dla dużych międzynarodowych korporacji. Ma za sobą udział w start-upach firm na terenie Polski, ekspansji i udanych restrukturyzacjach, współpracował także z rodzimym biznesem jako doradca.

Jacek uczestniczył w opracowywaniu i wdrażaniu kompleksowych strategii funkcjonowania firm, jest ekspertem specjalizującym się w budowaniu i reorganizacji działów zakupu, definiowaniu strategii zakupów, zarządzaniu operacyjnym ze szczególnym uwzględnieniem analizy i optymalizacji procesów, zarządzania kategoriami, negocjacji i zarządzania dostawcami. Przygotowywał i wdrażał strategie rozwoju marek własnych, architektury produktów, importu oraz merchandisingu dla dużych firm.

Posiada unikalne połączenie kompetencji zakupowych, sprzedażowych i zarządczych co daje możliwość spojrzenia na problemy kompleksowo. Jest doświadczonym negocjatorem, prowadził negocjacje umów biznesowych w kraju i za granicą. Współpracował z międzynarodowymi zespołami w strukturach matrycowych.

Z wykształcenia Prawnik, fan jazdy na rowerze i modelarstwa kolejowego.

Negocjator, Interim Manager, Certyfikowany Mediator oraz Certyfikowany Doradca GROWING PAINS STRATEGY®