Jerzy Kalinowski

Partner Digistrat

Jerzy Kalinowski obecnie partner Digistrat. Wcześniej przez wiele lat był partnerem w KPMG i odpowiadał za doradztwo strategiczno-operacyjne w Polsce. Specjalizował się w programach transformacji biznesowej, poprawie efektywności przedsiębiorstw, oraz innowacjach cyfrowych. Pełnił też rolę lidera sektora nowoczesnych technologii, cyfrowych mediów i telekomunikacji w Europie Wschodniej i Centralnej. W swojej karierze w konsultingu prowadził projekty doradcze w blisko 20 krajach na różnych kontynentach.

Wcześniej Jerzy przez wiele lat sprawował kierownicze role w różnych spółkach – był prezesem zarządu AMG.net SA (obecnie ATOS Polska), i-start.pl (fundusz venture capital inwestujący w cyfrowe startupy) oraz Price Waterhouse Business Information Technologies (joint venture z Price Waterhouse – obecnie PWC). Był też członkiem rad nadzorczych spółek przede wszystkim z branży nowoczesnych technologii (był np. przewodniczącym rady nadzorczej Optimus SA i Onet.pl).

Jerzy zaczynał swoją karierę zawodową jako nauczyciel akademicki na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Przez wiele lat brał też udział w realizacji prac-badawczo-rozwojowych w Polsce i USA.

Jerzy jest absolwentem Politechniki Warszawskiej (mgr inż. telekomunikacji i dr nauk technicznych) oraz University of Rochester w USA (M. Sc. In Electrical Engineering). Jest również absolwentem IMD w Lozannie (Management Development Program).