Karolina Dorula-Mamala

Kierownik Działu Badań i Certyfikacji Produktów, Kierownik Projektu ESG w WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.

Od 1 stycznia 2019 r. Karolina Dorula-Mamala dołączyła do grona pracowników w WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A. jako specjalista a później Kierownik działu Certyfikacji i Badań, od września 2023  także jako Kierownik Projektu ESG. Absolwentka Akademii Górniczo – Hutniczej Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej oraz Krakowskiej Akademii Wydział Prawa i Administracji. Ukończyła aplikacje radcowską w 2023 r. Obecnie słuchacz na Krakowskiej Szkole Biznesu UEK na kierunku Menedżer ESG.

W firmie WIŚNIOWSKI odpowiedzialna nie tylko za zgodne z prawem wprowadzenie do obrotu wyrobów budowlanych, ale także za budowę strategii zrównoważonego rozwoju oraz raportowanie ESG. Jest firmową inicjatorką kreowania wyzwań środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego.

Nadzorowała projekty uzyskania EPD – Deklaracji środowiskowej III typu dla systemów ogrodzeniowych a także dla bram segmentowych garażowych i przemysłowych. Wprowadziła system etykiet energetycznych dla drzwi, okien i bram garażowych w WIŚNIOWSKI.

Członek Stowarzyszenia Międzynarodowego E.D.S.F. European Door and Shutter Federation e.V, który ma wpływ na komisje europejskie poprzez grupy robocze min. Zrównoważonego rozwoju. Uczestniczy w grupie roboczej „Recycling Experts” w EPPA The European PVC Window Profiles and related Building Products Association.

Autorka licznych wypowiedzi branżowych/ eksperckich – ostatnio w Inżynierze budownictwa o Gospodarce cyrkularnej w budownictwie.