Katarzyna Gębala

Senior Consultant w Inwenta Interim Partners

Praktyk biznesu, z wieloletnim doświadczeniem w rozwijaniu i prowadzeniu firmy rodzinnej, specjalizującej się w produkcji żywności. Wraz ze wspólnikami przeprowadziliśmy pomysł od 3-osobowego start-upu do 200-osobowej organizacji, z nowoczesnym zakładem produkcyjnym w Czechach i biurem marketingowo – handlowym w Polsce. Jako szef sprzedaży, a potem prezes zarządu byłam odpowiedzialna za wszelkie obszary firmy (sprzedaż, inwestycje, produkcja, finansowanie rozwoju itp). Największą satysfakcję czerpałam z tego, że opracowane przez nasz zespół produkty trafiły do wszystkich sieci handlowych w Polsce i w wielu krajach EU, zarówno pod naszymi markami, jaki i markami własnymi wielu klientów, w tym sieci detalicznych. Spółka rozwija się nadal w ramach dużej grupy agro-foodowej należącej do pozyskanego inwestora strategicznego.

Posiadam umiejętność rozwijania organizacji, budowania efektywnych zespołów, przekazywania odpowiedzialności i kontroli przez założycieli – w ręce managerów i pracowników, tworzeniu strategii firmy opartej o wartości; ekspansji rynkowej i rozwoju produktów.

Zajmuję się również konsultingiem biznesowym, ze szczególnym nastawieniem na pracę z właścicielami i zarządzanie zmianą, z uwzględnieniem nieświadomych procesów grupowych w organizacjach.

Jako Mentor

Chętnie dzielę się praktycznym doświadczeniem, jakie może być użyteczne dla właścicieli firm w różnych fazach rozwoju biznesu; stawiam na budowanie zdrowych i efektywnych relacji z pracownikami, dostawcami i klientami, ale przede wszystkim na rozumienie roli założyciela i właściciela firmy.

Wspierałam start-upy i młodych przedsiębiorców w ramach programów mentoringowych Fundacji Think!

Prywatnie
Lubię literaturę faktu i dobre filmy fabularne. Odpoczywam podczas trekkingu, wśród natury, a także przy wegańskim gotowaniu. Sprawy ważne dla mnie w życiu to relacje z bliskimi, świat bez cierpienia zwierząt i zrównoważony rozwój oszczędzający zasoby naszej planety.