Marcin Ledworowski

Członek Zarządu Banku Pocztowego

Ukończył studia telekomunikacyjne na Uniwersytecie Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy, a także studia podyplomowe MBA w Gdańsku na GFKM we współpracy z University of Strathclyde Glasgow i Uniwersytetem Gdańskim.
 
Zaczynał jako programista systemów bankowych i finansowych. W Banku Pocztowym i Poczcie Polskiej w latach 1995– 2005 był szefem i uczestnikiem wielu projektów informatycznych i finansowych w różnych rolach menedżerskich.

W ramach działalności konsultingowej, realizował projekty w zakresie strategii i zarządzania IT. W latach 2006 – 2007 pracował w pionach sprzedaży i marketingu  nowych operatorów komórkowych GSM, biorąc udział w tworzeniu marki Play (P4) i Extreme Mobile (Centernet). 

W 2008 r. był współtwórcą pionierskiej firmy badawczej wykorzystującej neuromarketing do weryfikacji marketingowych strategii komunikacyjnych.

W latach 2009-2020 związany z Grupą BIK, gdzie jako Wiceprezes Zarządu BIG InfoMonitor SA odpowiadał za marketing, IT oraz nowe produkty, a następnie w BIK SA jako m.in. Dyrektor Operacyjny.

Współtwórca portalu HomoDigital.pl, poświęconego tematyce sztucznej inteligencji i wyzwaniom cyfrowego świata.

W latach 2014-2017 członek Rady e-Izby (Izba Gospodarki Elektronicznej). W latach 2013-2018 wykładowca ryzyka finansowego na studiach MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu i Bydgoszczy. Obecnie wykładowca na studiach MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania w Warszawie.