Adam Mikoś

Kierownik Działu Bezpieczeństwa Pracy, DHL Parcel Polska

Od początku swojej kariery zawodowej związany z obszarem bezpieczeństwa i ochroną zdrowia. Jego wykształcenie medyczne oraz doświadczenie zawodowe pozwoliło mu się wyspecjalizować w zakresie zarządzania bezpieczeństwem pracy, prewencji wypadkowej oraz profilaktyce zdrowotnej.

Współpracował z Państwowymi jednostkami ochrony zdrowia w obszarze medycyny ratunkowej jak i w tworzeniu systemów zarządzania jakością w ochronie zdrowia m.in. jako członek szpitalnych zespołów akredytacyjnych. W ramach współpracy z LUX MED Sp z o.o. jako Kierownik działu bezpieczeństwa pracy odpowiadał m.in. za współpracę z międzynarodowym środowiskiem w obszarze bezpieczeństwa, reprezentując Grupę LUX MED w pracach zespołów BUPA Global Health & Safety Leads oraz BUPA Dental Health & Safety Leads. W latach 2016-2020 był członkiem Zespołu ds. Promocji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy powołanego w ramach Pracodawców RP. 

Założyciel „Małopolskiego Instytutu Bezpieczeństwa”, gdzie jako ekspert dzieli się swoja wiedzą i doświadczeniem wspierając pracodawców w spełnianiu wymagań prawnych z obszaru bezpieczeństwa pracy, kultury bezpieczeństwa oraz projektów promocji zdrowia w miejscu pracy. 
Bezpieczeństwo w środowisku pracy rozumie holistyczne. Myśląc o nim skupia się zarówno na działaniach ukierunkowanych na prewencji wypadków jak również promocji i profilaktyce zdrowotnej. Oba te aspekty łączy ze sobą tworząc całościowy system działań sprzyjających budowaniu kultury bezpieczeństwa i zdrowia organizacji.