Patrycjusz Skakuj

Konsultant, Interim Manager, Trener

Jestem praktykiem biznesu i trenerem zarządzania, menedżerem i coachem. Specjalizuję się w sprzedaży i obsłudze klienta w rynku B2B i B2C, zarządzaniu zespołami Sales Forces, zarządzaniu zmianą, negocjacjach biznesowych. Kładę duży nacisk na wykorzystanie doświadczenia zawodowego podczas szkoleń, coachingu i mentoringu oraz szybkie zastosowanie nowych umiejętności i postaw w codziennej pracy, m. in. w treningu on the job. Pomagam firmom wdrażać strategie sprzedażowe i organizacyjne, głównie w działach sprzedaży.

Posiadam ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w biznesie, zarządzaniu i sprzedaży. Zajmowałem stanowiska od Przedstawiciela Handlowego, Key Account Managera, Regionalnego Kierownika Sprzedaży, Dyrektora Oddziału po Dyrektora Sprzedaży w branży FMCG. Budowałem rynki i zarządzałem relacjami z klientami – od drobnych przedsiębiorców, poprzez hurtownie i lokalne sieci handlowe do dużych koncernów. Wdrażałem systemy organizacyjne oraz standaryzowałem pracę działów. Skutecznie przeprowadziłem ujednolicenie pracy działów po fuzji. Tworzyłem i wdrażałem systemy wynagradzania, systemy motywacyjne i jakościowe, zarządzałem przez cele. Swoje podejście do zespołów opieram na realizacji celów, zadań, jakości pracy, ciągłym rozwoju i sprostaniu wyzwaniom.
Jestem absolwentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Podyplomowego Studium Menedżerskiego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.