Paweł Dudek

Ekspert w zakresie rozwoju biznesu i zarządzania zmianą w organizacjach.

Od 2018 doradca Prezesa Balkaneum D.O.O. w Serbii. Od 2019 EMEA Account Executive w xcalibra.com, odpowiedzialny za rozwój biznesu grupy spółek z obszaru blockchain i kryptowalut. W latach 2016 – 2018 członek zarządu EDC Expert Direct Communication Sp. z o.o., największej w regionie Europy Środkowej firmy zapewniającej pełną obsługę mailingów transakcyjnych, promocyjnych oraz komunikacji multikanałowej. W latach 2013 – 2014 pełnił funkcję Prezesa Zarządu WARS S.A., przygotowując spółkę do świadczenia usług w pociągach klasy EIP Premium „Pendolino”. W latach 2008-2011 był General Managerem odpowiedzialnym za wprowadzenie na rynek w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji brytyjskiej kancelarii prawnej Bird & Bird, wg. rankingu dziennika „Rzeczpospolita” w 2016 roku – 10 wśród 200 największych firm prawniczych w Polsce.

Karierę zawodową zaczynał w Norwich Union, gdzie pełnił szereg funkcji – między innymi sekretarza Rady Nadzorczej. W latach 2002 – 2005 pracował dla Medicover, gdzie odpowiadał za rozwój nowych produktów w regionie Europy Centralnej. W latach 2005 – 2008 współpracował z Canadian International Management Institute (wydawcą polskiej edycji magazynu „Harvard Business Review”), gdzie zajmował się rozwijaniem linii szkoleń menedżerskich.

W swojej karierze zawodowej doradzał również zarządom spółek z branży telekomunikacyjnej, obronnej oraz usług profesjonalnych. Aktywnie uczestniczył w rozwoju relacji handlowych między Polską a USA w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. 

Od 2018 prowadzi zajęcia w języku angielskim dla studentów Akademii Leona Koźmińskiego, wg. rankingu „The Financial Times” najwyżej notowanej szkoły biznesu w regionie Europy Środkowo – Wschodniej.

Aktywnie wspiera Stowarzyszenie Absolwentów Programu Warsaw Illinois Executive MBA, Harvard Club of Poland, Youth Business Poland oraz od 1 edycji przygotowuje Europejskie Forum Nowych Idei.

Ukończył filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Absolwent „Leadership Development Program” realizowanego przez Harvard Business School w Bostonie, „Blockchain Technologies: Business Innovation and Application” prowadzonego przez MIT Sloan School of Management oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.