Tomasz Matuła

Information and Technology Executive, Business & ICT Advisor, Interim Manager

Ekspert i menedżer rynku ICT oraz telco z ponad 20 letnią praktyką w biznesie. Kluczowe dziedziny jego pracy to transformacja IT i biznesu, wdrażanie zaawansowanych rozwiązań informatycznych, cyberbezpieczeństwo, usługi ICT, cloud computing.

Odpowiadał i rozwijał ww. obszary w ABB, PTK Centertel, Telekomunikacji Polskiej oraz Orange Polska. Z sukcesem przekształcił obszar IT w organizację usługową – partnera dla biznesu. Doprowadził do powstania i zarządzał europejskim centrum usług chmurowych dla Grupy Orange obsługującego niemal 40% zapotrzebowania krajów. Zbudował i rozwijał jedną z najlepszych organizacji cyberbezpieczeństwa w Polsce i Grupie Orange, skutecznie ochraniającą przed cyberzagrożeniami Orange Polska i jej klientów – spółki Grupy Orange z kilkunastu krajów europejskich i afrykańskich oraz duże firmy komercyjne działające na rynku polskim.

Absolwent Politechniki Śląskiej. W 2002 roku uzyskał Międzynarodowy Dyplom Managementu IFG (MBA) Francuskiego Instytutu Zarządzania, w 2009 ukończył Advanced Management Program IESE Business School Uniwersytetu Nawarra.

Zdobył tytuł CIO Roku w 2010, od tego czasu uczestniczy w obradach jury tego konkursu. W 2014 społeczność Klubu CIO uhonorowała go tytułem Lew Klubu CIO za najlepsze. wystąpienia podczas klubowej Agendy CIO 2014. W 2016 roku wyróżniony tytułem Digital Leader of the Year CIONET POLSKA. W 2017 został finalistą European CIO of the Year. Zdobywca nagrody Royal Jack dla najlepszego prelegenta 20 edycji PLNOG (Polish Network Operators Group).

Jego pasją jest praktyczne wykorzystanie nowoczesnych technologii w biznesie, zarządzanie oraz efektywne łączenie wiedzy i kompetencji pracowników.